eIndia

"Mera Bharat Mahan" - Moja India je veľká

Indické hry a festivaly

Hry a festivalyŠportový festival Kila Raipur

Tiež známy ako olympiáda Rural. Koná sa každoročne v meste Kila Raipur (Punjab) a dokáže prilákať účastníkov z celého sveta a obsahuje disciplíny ako ťahanie lana či závody na vozoch.

Festival slonov v Assame

Vyzdobené slony pochodujúce v slávnostnom sprieviode či hrajúce hry možno obdivovať v Národnom parku Kaziranga v Assame. Festival sa snaží aj touto cestou upozorniť na ochranu slonov a prevenciu konfliktov ktoré vznikajú zasahovaním človeka do ich prirodzeného prostredia.

Festival slonov v Assame

Cape festival

Očistite sa namočením v Kanyakumari, kde sa stretávajú vody arabského mora a Indického oceánu. Festival Cape oslavuje toto spojenie hudbou a tancom.

Národný festival šarkanov

Každý január počas festivalu Makar Sankranti v Gujaráte zaplnia nebo tisíce pestrofarebných šarkanov všetkých veľkostí a tvarov. Účastníci hier súťažia o dominanciu svojho šarkana nad ostanými a zabraním čo najväčšieho priestoru na oblohe, počas prestávok sa môžu zpojiť do hier ktoré poskytujú automaty zdarma na Hra Velka.

Festival šarkanov v Gujaráte

Festival tanca, Kajuraho

Indické tance sú preslávené po celom svete. Na festivale Kajuraho, ktorý predstavuje národné tance zo všetkých kútov Indie sa môžete presvedčiť o ich kráse.

Závody člnov, Kerala

Tradičné bojové kanoe (známe tiež ako Hadí čln) je svojou úzkou konštrukciou predurčené na rýchlu plavbu. A kde túto vlastnosť preskúšať lepšie než na závodoch člnov Vallam Kali. Štíhle člny vyzdobené vlajkami a naložené mužmi s drevenými veslami rozrážajú spenené vody rieky Punamada.

Festival clnov Kerala

Ťavie trhy, Pushkar

Kam oko návštevníka dohliadne, na púšti pri Pushkare sa to len hemží ťavami, ktoré okupujú každý voľný kúsok piesočného trhoviska. Okrem predaja a nákupu týchto pre život v púšti kľúčových zvierat sa návštevníci môžu zažiť rôzne ťavie súťaže a hry, vďaka ktorým sa trh stal obľúbenou destináciou turistov.

Hemis

Hemis, dedinka v distrikte Leh (Jammu a Kashmir) sa stáva svedkom festivalu s maskami a prepracovanými kostýmami. Budhistickí lámovia predvádzajú maskovaným tancom v rytme cymbálov príbeh o víťazstve dobra nad zlom.